„Piętnastka” znów najlepsza

W Gorlicach rozegrano turniej koszykówki dziewcząt o mistrzostwo rejonu. Zwyciężyła drużyna SP 15 Nowy Sącz. Wygrały rejony, zagrają w finale wojewódzkim.

Powiat gorlicki reprezentowała SP 4 w Gorlicach, limanowski SP 3 z Limanowej, nowosądecki ziemski uczennice z SP 2 Krynica oraz miasto Nowy Sącz – drużyna SP 15.

– Prawo startu w zawodach miały drużyny szkolne – zwycięscy zawodów powiatowych. – opowiada trener SP 15 Leszek Obrzut. – Na parkiecie pojawiły się wszystkie zespoły, a turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wygraliśmy w dobrym stylu i to cieszy.

16:149

SP- 15 i zdobyte pkt: 1. Martyna Oracz 34 pkt, 2. Julia Jurkowska 33, 3. Laura Koral 20, 4. Sylwia Feryńska 14, 5. Martyna Obrzut 10, 6. Oliwia Laciuga 10, 7. Sonia Skoczeń 8, 8. Emilia Pawlik 4, 9. Justyna Pomietło 4, 10. Martyna Sekuła 2, 11. Martyna Sommer 12. Nicola Woźniak.
Na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Bochni 8 marca awansowała drużyna SP 15 Nowy Sącz.