Piłka ręczna – ekstraklasa kobiet. Olimpia Beskid wygrywa

Mimo że zespół Olimpia Beskid Nowy Sącz ma już zapewniony byt w ekstralidze to jednak wciąż walczy i zdobywa kolejne punkty. Tym razem sądeczanki na wyjeździe pokonały rywalki, ktgóe wciąz walczą o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

UKS PCM Kościerzyna – Olimpia/Besid Nowy Sącz 24:25 (8:13)
IKS PCM: Górna 8, Borysławska 6, Mokrzka 4, Jakubowska 2, Ziółkowska 2, Białek 1, Wójcik 1.
Olimpia/Beskid: Nocuń 6, Golec 4, Leśniak 4, Lesik 3, Smbatian 3, Stelmach 3, Stokłosa 2.
Spotkanie było wyrównane tylko do 6 minuty, a na tablicy widniał wynik 1:1. Po pierwszy kwadransie gry sądeczanki już prowadziły 6:2. Mimo że podopieczne Lucyny Zygmunt nie prowadziły szybkich ataków, to jednak tuż przed przerwą były dużo lepsze kończąc pierwszą połowę z wyraźną przewagą 13:6. Po zmianie stron gospodynie ruszyły do do ataku odrabiając straty i po 40 minutach było tylko 15:13 dla sądeczanek. Reprymenda trener Lucyny Zygmunt zrobiła swoje bo zespół zz Nowego Sącza poprawił obronę, a kontry przyniosły efekty bo po 52 minutach gry było 23:17 dla Olimpii Beskid. Taki wynik uspokoił sądeczanki, które oddały gospodyniom grę, a te zaczęły odrabiać straty i na 60 sekund przed końcem spotkania zespół z Kościerzyny przegrywał tylko jedną bramką 24:23. Wynik podwyższyła Dagmara Nocuń, a wynik ustaliła Agnieszka Białek. Na więcej już nie było czasu.
Do zakończenia rozgrywek została jeszcze tylko jedna kolejka spotkań. Zespół Olimpia Beskid będzie podejmować KPR Jelenia Góra, który walczy o utrzymanie w ekstralidze.