Piotr Prusak mistrzem Polski

Opublikowany przez

W Gdyni odbyły się I Mistrzostwa Polski w biegach przeszkodowych. Znakomicie spisał się sądeczanin Piotr Prusak zdobywając dwa medale,w tym jeden złoty.

– Startowałem na dwóch dystansach na 15 i 5 km. – opowiada zmęczony, ale szczęśliwy Piotr Prusak, jeszcze nie tak dawno znakomity kajakarz KS Start Nowy Sącz. – W sobotę na dłuższej trasie byłem trzeci w swojej kategorii, czyli do 34 lat, a w open byłem 8. Były to moje pierwsze mistrzostwa Polski i jechałem na nie z dużymi obawami. Na starcie stanęło wielu znakomitych sportowców. Mam trzecie miejsce i brąz. Jest mały niedosyt, bo była szansa nawet na zwycięstwo w Elite. Moi rywale odpadali na trasie, a ja biegłem mocno. Taki wysiłek spowodował ogromne skurcze, odwodnienie i spadek energii na ostatniej przeszkodzie. Tam już tylko mogłem obserwować kolegów mijających mnie bezlitośnie zanim sam „przedarłem” się do mety. Kolejna nauka…

W niedzielę sądeczanin rywalizował na 5 km.
– Rzadko startuję na tak krótkim dystansie – dodaje Piotr Prusak. – Byłem bardzo obolały po sobotniej walce, ale postanowiłem spróbować i się udało. Po emocjonującej walce na końcówce trasy, którą długo zapamiętam byłem w open 4, ale w kategorii do 34 lat wygrałem. Dzięki wszystkim za doping, a pomoc drużynie Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team oraz za wspracie rodziny, która była ze mną.

Zawody odbyły się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdyńskiej plaży z odcinkiem wodnym oraz po Adventure Parku.