Pływackie spotkanie z Otylią Jędrzejczak

Opublikowany przez

Te zawody, które odbyły się na zakończenie 2017 roku, sądeccy pływacy zapamiętają na długo. W Dębicy odbyła się III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak, która zaszczyciła swoją obecnością zmagania młodych sportowców.

W zawadach udział wzięła ośmioletnia Karolina Kurzeja oraz o rok starszy Adrian Ruchała z MKS STP Nowy Sącz. Pod opieką swoich starszych braci i mam stanęli na starcie do rywalizacji z blisko 650 pływakami z całej Polski i Ukrainy.
– Olimpiadę otworzyła oficjalnie sama pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia Otylia Jędrzejczak w towarzystwie gościa specjalnego Oktawii Nowackiej – opowiada Marek Ruchała prezes MKS STP Nowy Sącz – Obie panie – Mistrzyni olimpijska z Aten i brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro były cały czas do dyspozycji zawodników w czasie trwania zawodów. Nie kryły też radości oglądając sportową rywalizację swoich następców. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, dostać autografy, zamienić „słowo”, nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia. Cały dzień zawodów przebiegał pod hasłem niespodzianek: premiowane serie, loteria fantowa, a najważniejszą z nich były obchody 34 urodzin Otylii ze śpiewem, życzeniami i tortem urodzinowym – rozdanym po zdmuchnięciu świeczek i rozkrojeniu dla zawodników Olimpiady. W pierwszym dniu zmagań nowosądeccy zawodnicy startowali stylem dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym na dystansie 50 metrów. Dla Adriana Ruchały był to drugi, zaś dla Karoliny Kurzei pierwszy start w życiu na długim basenie. W drugim dniu rywalizacji zawodnicy ścigali się na dystansie 100 metrów. Karolina stylem dowolnym i klasycznym, natomiast Adrian dowolnym i motylkowym.
– Dwudniowe zmagania sądecka para zawodników STP zakończyła z przytupem przywożąc łącznie 10 medali. – dodaje Marek Ruchała. – Adrian zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej o tytuł Najlepszego Zawodnika Mikołajkowej Olimpiady (suma 3 najlepszych wyników wg FINA), Karolina natomiast wypływała 1 miejsce otrzymując z rąk samej Otylii Puchar z tytułem Najlepszej Zawodniczki w roczniku 2009. Należy również podkreślić fakt, że na ponad 60 zgłoszonych do rywalizacji klubów bardzo skromna reprezentacja MKS STP Nowy Sącz dźwignęła w klasyfikacji medalowej swój klub na 20 miejsce. Warto wyjaśnić, że pozostała część zawodników z Nowego Sącza podjęła zmagania na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Zabierzowie.
Fot; Arch. MKS STP