Pobiegli dla Tomka Brzeskiego

W ostatnią sobotę, na wyspie „Energetyk” (jezioro Solińskie) odbył się bieg charytatywny dla Tomka Brzeskiego.

Ponad 100 osób uczestniczyło w zawodach, z których środki będą przekazane na rekonstrukcję uszkodzonej czaszki. Operacja odbędzie się 7 września w Katowicach. Był to ostatni bieg przed zabiegiem. Koszt to około 120 tysięcy złotych.

Trasa biegu była w pełni przełajowa i wiodła ścieżkami wyspy, która znajduję się na Jeziorze Solińskim. Bieg Główny wygrał Ignacy Domiszewski z Ustrzyk Dolnych, a kolejne miejsca podium zajęli – Kacper Piech z Krakowa i Mateusz Pliś z Rzeszowa.

Organizatorami biegu byli – Iza Zatorska, prywatnie koleżanka Tomka, zawodowo jedna z najlepszych biegaczek górskich w kraju oraz PGE Energia Odnawialna „Wyspa Energetyk”. Dzięki imprezie zebrano około 10 tysięcy złotych. Organizatorzy zaznaczają, że pieniądze jeszcze wpływają.

Przypomnijmy Tomasz Brzeski, mieszkaniec Nowego Sącz. Biegacz górski, triathlonista, narciarz i kolarz, wielokrotny Mistrz Polski 1 kwietnia podczas zawodów w skialpiniźmie w Zakopanem przeżył dramatyczny wypadek. Podczas zjazdu, z dużą prędkością wpadł na skałę. Siła uderzenia była tak duża, że pękł kask i doszło do poważnego urazu głowy. Sportowiec stracił część czaszki, ale dzięki ogromnej pracy lekarzy udało się go uratować. Po ponad miesiącu został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i poddany żmudnej rehabilitacji. Konieczna jest także operacja rekonstrukcji kości czaszki.

Pieniądze na zabieg i rehabilitację Tomka zbiera fundacja „NA RATUNEK”
Każdy może wspomóc Tomka przesyłając dowolny datek na specjalne subkonto:
FUNDACJA NA RATUNEK
Świniarsko 512
33-395 Chełmiec
Numer konta bankowego:
64 8805 0009 0047 9314 2000 0020 (Łącki Bank Spółdzielczy) z dopiskiem „Pomoc dla Tomka”