Pogrom na koniec ligi

Mocnym akordem zakończył rozgrywki w IV lidze Wschód lider z Barcic, Barciczanka. W derbach regionu rozgromił Poprad Rytro pieczętując walkę o awans do III ligi.

Poprad Rytro – Barciczanka Barcice 0:6 (0:2)
0:1 Piwowarczyk 4, 0:2 Kalisz 10, 0:3 Piwowarczyk, 0:4 Maślejak 61, 0:5 Krywoborodenko 71, 0:6 Kalisz 90

Poprad: Różalski – Szela, Jakacki (71 Kołbon), Różański, Poczkajski, Filip (55 Kaćmarćik), Pawlik, Dziedzina (85 Wajnbrener), Buk (46 Janikowski), Duda (80 Wróbel), Lizoń.
Barciczanka: Bieniek – Janur, Basta, Saratowicz, Zawiślan, Krupa, Tarasek, Piwowarczyk (75 Majchrowski), Kalisz, Krywoborodenko, Maślejak (82 Sztenowicz).

Faworytem spotkania byli goście, który już po 4 minutach prowadzili. Jeszcze Poprad nie zdążył się otrząsnąć, a już był kolejny gol. To obudziło gospodarzy do bardziej uważnej gry w obronie i więcej strat miejscowy zespół nie zanotował przed przerwą. Po zmianie stron gra się na chwilę wyrównała. Piłkarze z Rytra zaatakowali, ale niewiele z tego wynikało. Obrona Barciczanka nie miała najmniejszych problemów z powstrzymywaniem akcji Popradu. Kiedy w 58 minucie Piwowarczyk podwyższył wynik meczu na 3:0 dla gości, z ryterskiego zespołu „zeszło” powietrze. Taka postawa skończyła się źle, bowiem rozpędzeni barciczanie grali swobodnie, a efektem tego były gol 4, 5 i na koniec 6. Tak wysokim zwycięstwem lider IV ligi Wschód zakończył rozgrywki.