Porażka muszynianek w Sopocie

Meczem z Atomem Trefl, niestety przegranym, zespół Polski Cukier Muszynianka rozpoczął play off, którego stawką jest 9! miejsce w tabeli.

Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka 3:2 (25:15, 18:25, 15:25, 25:19, 15:11)
MVP: Monika Fedusio.
Sędziowali: Marcin Włodarczyk i Grzegorz Sołtysiak.
Atom Tref: Mielczarek, Wójcik, Goliat, Fedusio, J. Łukasik, Gajewska, Kilig – libero, M. Łukasik, Mras, Szczyrba, Bodasińska.
Polski Cukier Muszynianka: Cvetanović, Savić, Cikriz, Wójcik, Sosnowska, Wilk, Medyńska – libero, Grejman,Wawrzyniak, Pasznik, Szabo, Sredić.
Jeszcze nie tak dawno w tej fazie rozgrywek oba zespoły grały między sobą o medale Mistrzostw Polski, teraz już tylko o dobre wrażenie, ale 9 czy 10 miejsce i tak tego nie zatrze.
Pierwszego seta i cały mecz znacznie lepiej zaczęły gospodynie, które po kolejnym ataku Goliat prowadziły 8:3, chwilę później po bloku Łukasik z Fedusio było 9:3. Mineralne próbowały nawiązać walkę, ale niewiele z tego wynikało. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 21:14 było wiadomo, że Atom tę część meczu wygra. Zanosiło się na łatwą wygraną sopocianek, a tymczasem swoje warunki gry ustawiły muszynianki. Dobra zagrywka Savić, mocne ataki Cvetanović i Sosnowskiej zrobiły swoje i w meczu prowadził zespół znad Popradu 2:1 w setach. Czwarta część meczu to duże emocje i wiele błędów po obu stronach siatki, ale to Atom szybciej zaczął grać skutecznie i po kontrach Fedusio i Mielczarek było 8:4 dla Sopotu. Mimo walki ze strony muszynianek gospodynie prowadzenia już nie oddały.
Tie breaka lepiej rozpoczął Atom, który po atakach Fedusio, bloku Łukasik, zagrywkach Skorupy było już 6:2 dla miejscowych. Zanosiło się na łatwą wygraną Trefla, a tymczasem po błędach rywalek i ataku Cvetanović zrobiło się 6:5 dla gospodyń, a kiedy Savić doprowadziła do remisu 7:7. Od tego momentu na parkiecie w Sopocie zrobiło się nerwowo. Niestety dla muszynianek, to siatkarki Atomu zaczęły grać lepiej i skuteczniej wygrywając seta i mecz, choć tylko za dwa punkty.
Teraz rywalizacja przenosi się do Muszyny. Aby zająć 9 miejsce mineralne muszą wygrać 3:0 lub 3:1. Jeżeli znów będzie 5 setów, ale dla Polskiego Cukru, wtedy o wszystkim zadecyduje złoty set.