Porażka Olimpii w Jeleniej Górze

Niestety zespół Olimpia Beskid przegrał mecz o wszystko z KPR Jelenia Góra. Porażka oznacza, że sądecki zespół zajmuje ostatnią pozycję w tabeli już samotnie. Rywalki mają 2 punkty przewagi.

KPR Jelenia Góra – Olimpia Beskid Nowy Sącz 27:26 (13:13)
KPR: Ciesiółka, Filończuk – Kobzar 9, Załoga 5, Bilenia 5, Tomczyk 3, Janas 2, Maziarz 1, Jasińska 1, Oreszczuk 1.
Olimpia: Sach, Szczurek – Smbatian 7, Leśniak 7, Płachta 3, Pinda 3, Dzidek 3, Choromańska 2, Luberecka 1, Nosal, W. Szczecina.

Waga spotkania, czyli szansa na utrzymanie się w ekstraklasie spowodowała, że mecz był bardzo zacięty, ale również z dużą liczbą błędów po obu stronach boiska. Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, które prowadziły 3:1. Jednak akcje Smabtian i Leśniak dały wynik 4:3 dla Olimpii. Pod koniec pierwszej połowy prowadził zespół z Nowego Sącza 9:7. Jednak gospodynie zerwały się do walki i był remis 13:13. Po przerwie dwie pierwsze akcje w wykonaniu KPR były skuteczne. Ale znów Smbatian, Płachta i Leśniak dały prowadzenie 16:15, chwilę później 18:17. Od tego momentu jeleniogórzanki zdobyły trzy gole pod rząd i zrobiło się 21:18 dla KPR. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą miejscowych, ale sądeczanki nie dały za wygraną doprowadzając do remisu 24:24. Końcówka meczu to duże nerwy i mnóstwo błędów, ale gospodynie znów dwa razy trafiły do bramki Olimpii. Chwilę później był remis 26:26. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła na niespełna minutę przed końcem meczu Załoga.