Porażka Olimpii w Kościerzynie

Niestety nie udało się pokonać rywalek z Kościerzyna. Zespół UKS PCM był lepszy, a przy wygranej KPR Jelenia Góra oznacza to, że sądecki zespół znów ma dwa punkty straty do przedostatniego miejsca w tabeli.

UKS PCM Kościerzyna – Olimpia Beskid Nowy Sącz 27:24 (14:13)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska – Belter 7, Konofał 6, Sus 4, Białek 4, Rogożeńska 4, Krajewska 2.
Karne: 3/5
Kary: 16 min.
Olimpia-Beskid: Szczurek, Sach – Leśniak 8, Smbatian 7, Płachta 4,, Choromańska 3, Luberecka 1, Dzidek 1, Pinda, Wielocha, Kostuch.
Karne: 7/7
Kary: 10 min.
Do 15 minuty pierwszej połowy zespół UKS PCM grał szybciej i co istotne skuteczniej i po kwadransie było 10:7 dla gospodyń. Taka sytuacja spowodowała, że sądecki zespół, a zwłaszcza Smbatian i Leśniak zaczęły atakować z większą werwą co spowodowało, że po 25 minutach, po akcjach Smbatian Olimpia prowadziła 13:12. Wydawało się, że piłkarki znad Dunajca złapały swój rytm, ale gospodynie niesione przez doping kibiców poprawiły obronę, a dwie kontry okazały się skuteczne. Gospodynie objęły prowadzenie 14:12. Po zmianie stron do 40 minuty mecz był wyrównany, ale im dłużej trwała rywalizacja, tym większą przewagę osiągały gospodynie. Na kwadrans przed końcem meczu było 21:18 dla UKS PCM, a pięć minut później 26:18. Mając tak wysoką przewagę zespół z Kościerzyna zwolnił tempo gry, wkradła się dekoncentracja, co wykorzystała Olimpia zmniejszając rozmiary porażki.