Porażka sądeczan na początek

W Nowym Sączu rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej kadetów Mistrzostw Polski w siatkówce. W pierwszym meczu sądeczanie doznali porażki.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – AZS 2020 Częstochowa 0:3 (12:25, 16:25, 15:25)
Sędziowali: Sławomir Poremba i Katarzyna Drąg.
SKPS: Cegłowski, Waligóra, Kostrzewa, Nowowsiak, Kita, Polański, Chronowski – libero, Bednarek – libero oraz Olszewski, Koszut, Trzop.
AZS: Czetowicz, Woźniak, Królikowski, Kapila, Moroziuk, Fijałkowski, Teklak – libero.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia częstochowian, którzy po 5 minutach gry prowadzili już 7:1. Trener SKPS Leszek Macheta wziął czas by uspokoić bardzo nerwowo grających sądeczan. Na niewiele się to zdało. Znacznie wyżsi rywale robili na siatce co chcieli, a gospodarze im ułatwiali popełniając o wiele za dużo błędów własnych. Kolejne sety wyglądały podobnie, choć było więcej walki, pojawiły się bloki oraz mocne ataki sądeczan. Jednak na odrobienie strat nie było z taką grą szans.
W piątek mecz o wszystko z KS Milicz. Jeżeli zespół z Nowego Sącza chce grać dalej musi wygrać.