Porażka sądeczanek na początek

Rozpoczęły się rozgrywki ligowe koszykówki w kategoriach młodzieżowych. Jako pierwsze wystartowały kadetki U-15. Niestety sądeczanki przegrały mecz na inaugurację nowego sezonu.

UKS Żak Nowy Sącz – UMKS Gracz Starachowice 46:49 (15:9, 11:14, 5:14, 15:12)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Paulina Lipińska.
UKS Żak: Sommer 16, Koral 7, Oracz 6, Jurkowska 6, Feryńska 4, Michalczyk 2, Nowak 2, Popiela 2, Woźniak 1, Smółka, Potoniec.
UMKS: Adamczyk 15, Chrząszcz 14, Gulba 6, Staś 5, Pocheć 3, Jagieła 2, Fudalej 2, Kosiarska 2.
Początek meczu należał do sądeczanek, które grały szybko i co ważne skutecznie. Niestety w drugiej kwarcie pod tym względem było już gorzej. Wiele niecelnych rzutów i podań , gubionych piłek, a w konsekwencji przegrana. Na przerwę zespół z Nowego Sącz schodził prowadząc, ale tylko 26-23. Po zmianie stron rywalki ruszyły do szybkich ataków, wzmocniły obronę, na co sądeczanki nie potrafiły znaleźć recepty i trzecia kwarta skończyła się wysoką porażką. Ostatnia część meczu to gonitwa gospodyń by odrobić straty, ale się nie udało.
– Przegraliśmy, bo zespół nie realizował taktyki – mówi trener UKS Żak Dawid Kopiec. – Za dużo było chaosu, a to powodowało, że brakowało dobrze rozegranych akcji i celnych rzutów.