Porażka sądeczanek

W trwającym ćwierćfinałowym turnieju koszykówki dziewcząt U-16 zespół UKS Żak doznał nieznacznej porażki.

SKS 12 Warszawa – UKS Żak Batpol Nowy Sącz 54:49 (19:9, 7:15, 14:12, 14:13)
SKS 12: Owczarek 22, Kluczyńska 12, Mbolela Linga 10, Częścik 6, Lisiecka 2, Haładyna 2.
UKS Żak: Nowak 14, Jojczyk 13, Grzyb 6, Szkarłat 4, Feryńska 4, Skoczeń 2, Lisowska, Tokarczyk.

Mecz znacznie lepiej rozpoczął zespół z Warszawy, który zaskoczył gospodynie szybkimi atakami. Praktycznie pierwsza kwarta ustawiła mecz. Sądeczanki zaczęły odrabiać duże straty, ale do przerwy prowadziły rywalki 26:24. Po zmianie stron drużyna Tomasza Obrzuta zagrała bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku i po trzech częściach meczu było 40: 38. Ostatnia kwarta to szybka gra sądeczanek, ale niestety pojawiły się błędy w obronie i co najgorsze w ataku. Zawodniczki z Nowego Sącza nie trafiały do kosza nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. To spowodowało, że z wygranej cieszyły się warszawianki. Aby awansować do półfinałów sądeczanki muszą dzisiaj pokonać MKS Katowice.