Porażka Sandecji w sparingu

W Niecieczy rozegrano mecz towarzyski pomiędzy Bruk-Betem Termalicą a Sandecją. Gospodarze wygrali, ale było to też okazja do sprawdzenia zmienników.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:1)
1:0 David Guba 27, 1:1 Maciej Korzym 30, 2:1 Łukasz Piątek 35, 3:1 Bartosz Śpiączka 90
Żółta kartka: Patrik Misak.
Bruk-Bet Termalica: Baran (60 Trela, 74 Baran) – Fryc, Kupczak, Putiwcew, Słaby – Guba (46 Gergel), Jovanović (46 Stefanik), Piątek (46 Mrozik), Peda (46 Misak), Pawłowski (46 Nowak, 78 Kogut) – Wróbel (46 Śpiączka).
Sandecja: Gliwa (46 Pietrzkiewicz) – Kubań (71 Nowak), Krachunov (46 Piter-Bucko), Straus (71 Smoleń), Mraz (46 Bajat) – Kasprzak (46 Baran), Gałecki (46 Gęsior, 71 Maślanka), Dudzic (46 Danek), Trochim (46 Cetnarski), Małkowski (46 Brzyski) – Korzym (54 Mrówka).

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, którzy w 27 minucie po podaniu Słabego i strzale Guby prowadzili. Sądeczanie ruszyli do ataków i kilka chwil później był remis. Strzał głową oddał Korzym, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki rywali. Wydawało się, że mecz się wyrówna, ale to gospodarze cały czas narzucali swoje warunki gry. W 35 minucie kolejny raz Słaby dokładnie dośrodkował piłkę na pole karne, które wykorzystał Piątek.
Po przerwie i zmianach w składzie Sandecja przeważała. Efektem tego był rzut karny za faul na Korzymie. Niestety okazji do wyrównania nie wykorzystał Cetnarski, który wykonywał karnego. Po godzinie gry niecieczanie znów zaczęli przeważać i w ostatniej akcji meczu gospodarze ustalili wynik na 3:1.
Warto podkreślić fakt, że w zespole Sandecji zadebiutował Wiktor Nowak, który w kategoriach młodzieżowych strzelił 100 goli oraz Damian Mrówka (V liga, którzy może się pochwalić 50 trafieniami w kategorii juniorów). Cieszy, że całą połowę zagrał Małkowski.