Porażka Sandecji

Niestety nie udało się Sandecji przywieźć ze Szczecina choćby punktu. Gospodarze uświetnili jubileusz 70 – lecia klubu zwycięstwem.

Pogoń Szczecin – Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)
1:0 Ricardo Nunes 41, 2:0 Adam Buksa 51.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Łukasz Zwoliński, Lasha Dvali – Plamen Krachunov.

Pogoń: Łukasz Załuska – Cornel Rapa (90+3 Hubert Matynia), Lasha Dvali, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes – Adam Frączczak, Rafał Murawski, Kamil Drygas, Spas Delev (79 Dawid Niepsuj) – Jakub Piotrowski, Adam Buska (69′ Łukasz Zwoliński).

Sandecja: Michał Gliwa – Plamen Krachunov (70 Jonatan Straus), Grzegorz Baran, Michal Piter-Bućko – Jakub Bartosz, Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski – Pavlo Ksonz (79 Adrian Danek), Filip Piszczek, Damir Śovśić (57 Aleksandar Kolev).

Początek spotkania to bardzo dobra gra Sandecji. Najpierw Krachunov trafił piłką w słupek, a chwilę później Piszczek będąc sam na sam z bramkarzem Pogoni nie zdołał go pokonać. Mecz był w pierwszej połowie wyrównany, choć to drużyna z Nowego Sącza stworzyła więcej dogodnych okazji do zdobycia gola. W 38 minucie Śovśić strzelił, ale mało precyzyjnie. Kilkadziesiąt sekund później Nones strzelił z ostrego kąta, Gliwa popełnił błąd przy obronie i było 1:0.
Po zmianie stron Pogoń zaatakowała i już w 51 minucie zrobiło się 2:0. Po stracie gola Sandecja już się nie podniosła i przegrała.