Sądeccy młodzieżowcy górą

W Leśniej na torze „Kwisa” zakończyły się XX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Tradycyjnie bardzo dobrze spisali się zawodnicy KS Start Nowy Sącz zdobywając 6 medali.

Wiele emocji dostarczyła rywalizacja w K-1 mężczyzn. Konkurencję wygrał Krzysztof Majerczak, ale drugi był sądeczanin Paweł Zwoliński. Warto podkreślić czwartą lokatę Wiktora Sandery z Nowego Sącza – obecnie AZS Kraków – który po długiej chorobie wrócił do uprawiania sportu i jest na najlepszej drodze by w przyszłym roku namieszać w czołówce. W kategorii kobiet całe podium zajęły zawodniczki z KS Start Nowy Sącz, a zwyciężyła Klaudia Zwolińska. Nie powiodło się kanadyjkarzom, ani w C-1 czy C-2 nie zdobyli medalu. Należy dodać, że ostatnio coraz częściej mówi się, że do łask wracają dwójki. Francuzi działają na rzecz przywrócenie tej konkurencji w Igrzyskach. Jeżeli tak się stanie wtedy Polacy będą mieli problem, bo obecnie C-2 zostało nieco „odpuszczone”.
Wyniki końcowe:
K-1 mężczyzn: 1. Krzysztof Majerczak (KKK Kraków) 104,72 (2), 2. Paweł Zwoliński (KS Start Nowy Sącz) 108,45 (0), 3. Jakub Brzeziński (AZS AWF Kraków) 110,39 (4).
K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska (KS Start) 118,33 (0), 2. Sara Ćwik (KS Start) 125,32 (0), 3. Edyta Rosiek (KS Start) 134,65 (4).
C-1 mężczyzn: 1. Przemysław Nowak (LKS Drzewica) 121,55 (2), 2. Michał Kołomański (KKK) 123,05 (0), 3. Adam Kozub (AZS AWF) 130,06 (0).
C-1 kobiet: 1. Ewa Hurkała (AZS AWF) 143,60 (4), 2. Sara Ćwik (KS Start) 156,60 (4), 3. Klaudia Zwolińska (KS Start) 158,84 (2).
C-2: 1. Michał Kołomański/Krzysztof Majerczak (KKK) 162,79 (10), 2. Jakub Woźnicki/Paweł Admaczuk (KS Kwisa Leśna) 185,44 (4).
Na zdjęciu: Wiktor Sandera