Sądeckie koszykarki górą

Drugoligowy zespół UKS Żak Nowy Sącz na swoim parkiecie pokonał akademiczki z Częstochowy. Komplet punktów dał awans w tabeli na drugie miejsce.

UKS Żak Nowy Sącz – AZS Częstochowa 74:62 (19:13, 15:22, 17:10, 23:17
Sędziowali: Adam Ozga i Mariusz Nowacki.
UKS Żak: Anna Orzeł 20, Klaudia Gajdosz 16, Katarzyna Szkarłat 11, Diana Kosakowska 8, Róża Salamon 7, Aneta Leśnicka 5, Klaudia Tokarczyk 4, Martyna Oracz 2, Katarzyna Nowak 1, Kamila Sowa, Marianna Smoleń.
Pierwsza kwarta była wyrównana do 5 minuty. Szybkie akcje Orzeł i Gajdosz dały prowadzenie i większy spokój w grze. Druga część meczu to zdecydowanie lepsza gra zespołu z Częstochowy, który był znacznie skuteczniejszy w akcjach pod koszem. Do przerwy było 34: 35 i zanosiło się trudny mecz i taki był. Trzecia kwarta to efekt rozmowy trenera Tomasza Obrzuta z zawodniczkami, które po zmianie stron poprawiły obronę, a szybkie kontry dopełniły obrazu gry. Po trzech częściach spotkania Żak prowadził różnicą sześciu punktów 51:45. Ostatnia kwarta też nie była łatwa. Rywalki próbowały odrobić straty, ale dobrze dysponowana rzutowo Orzeł, którą wspomagały Gajdosz i Szkarłat dały zwycięstwo.