Sądeczanie mistrzami Europy Wschodniej

Reprezentacja Polski minikadetówz sądeczanmi w składzie (Jakub Olszowski i Szymon Górowski) pokanała Rosję 3:1 w finale mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) w Erywaniu.

Reprezentacja Polski minikadetów rozegrała bardzo dobry turniej w Erywaniu. Biało-czerwoni wygrali wszystkie mecze. Podczas turnieju stracili zaledwie trzy sety – dwa z Ukrainą i jeden z Rosją.
W finale Polska tylko w trzecim secie pozwoliła Rosjanom przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. W dwóch pierwszych partiach Polacy dość szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Utrzymali koncentrację i wygrali pewnie do 19 – zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Porażka w trzeciej odsłonie meczu absolutnie ich nie załamała. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej ich zmotywowała i czwartym secie byli dominującym zespołem na parkiecie.
Polska – kadeci: Kajetan Kubicki, Kacper Pakos, Tytus Nowik, Aleksander Czerwiński, Kuba Hawryluk Kacper Jędrasik, Jakub Olszewski, Piotr Śliwka, Kamil Szymendera, Igor Bogucki, Konrad Pacholski, Mateusz Nowak, Jakub Szafrański, Szymon Górowski
Sztab szkoleniowo-medyczny: Ariel Fijoł – trener, Artur Sierzchuła – II trener, Artur Kulikowski – asystent trenera, Krzysztof Wróbel – fizjoterapeuta, Kacper Goździkiewicz – statystyk, Zdzisław Gogol – kierownik ekip.