Sądeczanie z brązowymi medalami

Opublikowany przez

W Sofii zakończyły się Mistrzostwa Europy kadetów U-17 w siatkówce i zakończyły się sukcesem, zdobyciem brązowego medalu. Cieszy i to, że wśród siatkarzy są zawodnicy SKPS Dunajec Nowy Sącz Jaku Olszewski – kapitan drużyny oraz Szymon Górowski.

Z pewnością brązowy medal cieszy, choć mały niedosyt pozostał. W meczu decydującym o grze w ścisłym finale Polacy zagrali z gospodarzami turnieju Bułgarami. Mecz był bardzo zacięty, a i kontrowersyjnych decyzji sędziów też nie brakowało. W meczu o brązowy medal nasi kadeci ograli Czechów 3:0.
Dla portalu PZPS Jakub Olszewski powiedział: – Była lekka obawa przed meczem, że skoro wygraliśmy z nimi dziesięć razy, to ten najważniejszy mecz może nie pójść po naszej myśli. Na szczęście skończyło się jak zwykle i wygraliśmy 3:0. Mieliśmy ich dobrze rozpisanych. Ich atakujący był przez nas skutecznie zatrzymywany. My zagraliśmy z serduchem pokazując bardzo dobrą siatkówkę. Punkty wyszarpywaliśmy w końcówkach. Mimo medalu pewien niedosyt pozostał po kontrowersjach związanych z meczem przeciwko reprezentacji gospodarzy. Jednak brąz to i tak spełnienie marzeń, chociaż powinniśmy grać w finale. Medal cieszy nas bardzo, bo ciężko pracowaliśmy na to dwa lata, zwłaszcza ostatnie tygodnie przed mistrzostwami. Nie przebaczylibyśmy sobie, gdybyśmy nie dali z siebie wszystkiego w meczu o brązowy krążek.
Fot: Arch. PZPS
17920b