Sądeczanin Grzegorz Hedwig dziewiąty w finale

Opublikowany przez

Zawodnik KS Start Nowy Sącz Grzegorz Hedwig zajął dziewiąte miejsce w finale podczas Pucharu Świata w Tacen na Słowenii.

Zawody rozpoczęły zawodniczki w K-1, a wśród półfinalistek jedyna Polka, sądeczanka Klaudia Zwolińska. Trasa była trudna. Na początek dwie bramki podjazdowe, potem było już tylko ciężej. Nasza zawodniczka zaczęła pechowo, bo już na 5 bramce otrzymała 2 punkty karne. To przełożyło się na kolejne błędy i w efekcie dużą stratę czasową. Sądecka kajakarka płynęła ambitnie odrobiła ponad 8 sekund strat, ale do
Tor w słoweńskim Tacen należy do jednych z najtrudniejszych. Przekonali się o tym boleśnie gospodarze. W C-1 mężczyzn mieli w finałach aż 4 zawodników i żaden nie stanął na podium. Bardzo dobrze spisał się sądeczanin Grzegorz Hedwig, który zajął 9 miejsce.
Finał C-1 mężczyzn: 1. Sideris Tasiadis (Niemcy) 103,00 (0), 2. Alexander Slafkovsky (Słowacja) 103,68 (0), 3. Franz Anton (Niemcy) 104,29 (0), 9. Grzegorz Hedwig 111,97 (2).
Szanse na finał miała sądeczanka Klaudia Zwolińska. Niestety trąciła tyczkę już na 5 bramce, potem popełniła kolejny błąd, który kosztował ją sporą stratę czasu i na pierwszym pomiarze miała 11,06 sekundy straty do prowadzącej zawodniczki. Zawodniczka jednak nie odpuściła i na drugim pomiarze miała już tylko 3,51 s straty. Płynące za nią zawodniczki były dużo szybsze i ostatecznie Klaudia Zwolińska ukończyła zawody na 13 pozycji.

Jutro czekają kibiców kajakarstwa górskiego duże emocje. W K-1 mężczyzn wystąpi aż trzech Polaków, którzy powalczą o finał: Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Mateusz Polaczyk. Czwarty z naszych kajakarzy Rafał Polaczyk nie przebrnął eliminacji.