Sądeczanki na czele tabeli

W lidze koszykówki juniorek zespół UKS Żak Nowy Sącz rozegrał drugi mecz i kolejny raz wygrał. Dzięki kompletowi punktów sądeczanki są na czele tabeli.

UKS Żak Nowy Sącz – UKS Basket Dąbrówka 81:50 (19:11, 15:19, 23:10, 24:10)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Sabina Kosakowska.

UKS Żak: Katarzyna Nowak 19, Karolina Gródek 19, Katarzyna Szkarłat 11, Aneta Leśnicka 10, Klaudia Tokarczyk 8, Aleksandra Skoczeń 7, Róża Salamon 7, Paulina Lisowska, Karolina Burnagiel, Feryńska, Smoleń, Oracz, Obrzut.

UKS Basket: Patrycja Kłuś 15, Karolina Barnaś 10, Łucja Dziadowiec 8, Olga Kaźmirek 7, Julia Chudy 6, Julia Gadowska 2, Julia Wałach 1, Magdalena Bieniek 1.
Faworytem spotkania była drużyna z Nowego Sącza i to potwierdzała pierwsza kwarta. Jednak w drugiej role się odwróciły. Dąbrowianki zaczęły grać agresywniej w obronie, a koszykarki Żaka nie potrafiły celnie rzucić, nawet w najbardziej dogodnej sytuacji podkoszowej i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:30. Po zmianie stron i rozmowie w szatni z trenerem oglądaliśmy na parkiecie zupełnie inny zespół. Szybkie akcje kończone były celnymi rzutami Nowak i Gródek, co dało wysokie prowadzenie po trzech kwartach 57:40. Ostatnia część meczu wyglądała podobnie i sądeczanki pewnie pokonały rywalki z Dąbrówki