Siatkówka – Cenny punkt sądeczan

W II lidze siatkówki mężczyzn zespół SKPS Dunajec uległ po zaciętej walce rywalom z Kozienic 2:3, co daje sądeczanom 1 punkt.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – KKS Kozienice 2:3 (25:20, 18:25, 25:16, 23:25, 10:15)

SKPS Dunajec: Wysocki, Zając, Gawron, Hamiga, Kotlarski, Pietrzak, Nalepka libero, Ciuła libero, oraz Jarzyna, Potoniec, Luberda.

Początek meczu należał do sądeczan, którzy grali szybko i skutecznie. Kolejne ataki Pietrzaka, Hamigi, który również bardzo dobrze serwował dawały punkty, a w konsekwencji wygraną w pierwszym secie. W drugim wszystko było dobrze do połowy rozgrywki. Później rywale zagrali skutecznie na środku siatki i zagrywką. Zaskoczeni sądeczanie nie umieli znaleźć lekarstwa na ataki Kozienic. W trzecim secie gospodarze zdominowali spotkanie wygrywając wysoko. Wydawało się, że dalej będzie już dobrze. Niestety zespół gości to doświadczeni siatkarze, którzy potrafili odwrócić losy meczu. Tie break to zawsze wielka niewiadoma. Tym razem górą byli goście, którzy potrafili wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktów.
– To był dobry mecz w naszym wykonaniu, choć przegrany – mówi trener SKPS Dunajec Łukasz Mężyk. – Zdobyliśmy jeden punkt, bardzo dla nas ważny. Jednak mnie najbardziej cieszy to, że stajemy się zespołem. Na parkiecie widać już niezłe zgranie. Pojawiają się akcje, które wychodzą tylko wtedy, kiedy jest zrozumienie między zawodnikami. Z każdym meczem będzie lepiej.

1. Krosno GLASS KARPATY 8 24 24-3
2. Politechnika ublin 8 19 22-10
3. KKS Kozienice 8 14 18-16
4. Dunajec Nowy Sącz 8 11 15-15
5. ASPS AVIA Świdnik 8 11 16-18
6. KS Błękitni Ropczyce 8 8 13-18
7. SMS Neobus Niebylec 8 8 12-19
8. AKS V LO Rzeszów 8 8 11-19