Siatkówka II liga kobiet. Pierwsza porażka sądeczanek

Nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy zawodniczkom STS Sandecja, które przegrały na wyjeździe SMS Szczyrk (reprezentacja Polski kadetek).

SMS PZPS Szczyrk II – STS Sandecja Nowy Sącz 3-1 (25:22, 25:14, 17:25, 25:20)
SMS PZPS II: Paulina Zaborowska, Gabriela Makarowska, Klaudia Laskowska, Aleksandra Muszyńska, Adrianna Rybak, Oliwia Bałuk, Paulina Damaske, Natalia Lijewska, Rozalia Hnatyszyn, Julia Szczurowska, Julia Mazur (libero).

STS Sandecja: Joanna Rams, Barbara Kiławiec, Magdalena Wojta, Agnieszka Sikora, Katarzyna Drąg, Marta Bogacka, Kosal Paulina – libero oraz Tokarczyk Katarzyna, Anna Bodziony, Sylwia Janusz, Magdalena Maciuszek, Barbara Góra.
W zespole SMS PZPS trzon stanowią reprezentantki kadetek Polski. Gospodynie okazały się drużyną lepszą pokazując szybkie kontrataki, bardzo dobrą zagrywkę, nie popełniając przy tym zbyt wielu błędów własnych. STS Sandecja miała szanse wywieźć punkty, ale niezbędna była pełna koncentracja i gra na pełnym ryzyku w ataku i zagrywce.
– To co potrafimy grać pokazaliśmy w trzecim secie – opowiada trener STS Sandecja Tadeusz Wcześny. – Niezła była w naszym wykonaniu pierwsza część meczu. Cały czas wyniki oscylował wokół remisu. Przy stanie 23-23 zabrakło nam nieco szczęście i większego ryzyka na siatce. W drugim secie SMS zagrał bardzo dobrze pewnie nas pokonując. Później próbowaliśmy walczyć, ale się nie udało.