Siatkówka – II liga mężczyzn i kobiet. Podzielili zespoły na grupy

Opublikowany przez

Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdziło skład I ligi mężczyzn i kobiet oraz podział na grupy w II lidze kobiet i mężczyzn, wśród których znajdują się zespoły z Nowego Sącza SKPS Dunajec i STS Sandecja.

Mężczyźni
Grupa VI
1. KS SMS Neobus RAF-MAR Niebylec
2. KS Błękitni Ropczyce
3. AZS PWSZ Karpaty KHS Krosno
4. LKPS Politechnika Pszczółka Lublin
5. AKS V LO Rzeszów
6. ASPS Avia Świdnik
7. PZL Sędziszów Małopolski
8. KKS Kozienice
9. SKPS Dunajec Nowy Sącz
10.Wisłok Strzyżów
SKPS Dunajec Nowy Sącz: Ogorzały, Zając, Bodziony, Hamiga, Nalepka, Luberda, Chmielowski, Zaręba, Gawron, Gruca, Ciuła, Góra – do zespołu dołączą kolejni siatkarze, grający w poprzednim sezonie w I lidze, wychowankowie SKPS.
Pierwszy Trener: Łukasz Mężyk, drugi trener: Leszek Macheta,. statystyk: Piotr Macheta.
– Chcemy przede wszystkim pokazać dobrą i efektowną siatkówkę – mówi trener Łukasz Mężyk. – Druga liga jest bardzo wymagająca. Rozgrywki zaczynamy pod koniec września.
Kobiety
Gr. IV
1. PLKS Pszczyna
2. TKS Tychy
3. UKS Jedynka Siewierz
4. MSK Mysłowice
5. MCKiS Jaworzno
6. UKS Sokół Zator
7. Maraton Krzeszowice
8. SMS PZPS II Szczyrk
9. Proszowice II
10.STS Sandecja Nowy Sącz
STS Sandecja: Janusz, Rams, M. Wojta, Drąg, K. Wojta, Bodziony, (Kosal – libero), Tokarczyk, Olbrycht, Szczygieł, Maciuszek.
– Zapowiadają się ciekawe rozgrywki – twierdzi trener zespołu STS Sandecja Tadeusz Wcześny – Trafiliśmy do grupy śląskiej, co oznacza, że wyjazdy nie będą zbyt dalekiej. Inna sprawa, to taka, że w ogóle nie znamy rywalek, bo nigdy z nimi nie graliśmy. Za chwilę zaczynamy przygotowania, będziemy grali swoimi zawodniczkami, nie szukamy wzmocnień.