Siatkówka – II liga mężczyzn. Porażka sądeczan

Nie udało się zespołowi SKPS Dunajec Nowy Sącz wygrać meczu rewanżowego w Ropczycach. Porażka oznacza, że sądeczanie będą teraz grać o miejsca 5:8.

Błękitni Ropczyce – SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) play off 1:1 – złoty set 15:13

SKPS: Pietrzak, Zaremba, Zając, Hamiga, Gawron, Kotlarski, Nalepka – libero oraz Jarzyna, Wysocki.
Pierwsze dwa sety były wyrównane, ale tylko do stanu 18:18. Później gospodarze zagrali lepiej w bloku oraz ataku wygrywając obie partie. Najbardziej zacięty była trzecia część meczu. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować przewagi. Na akcje Hamigi czy Pietrzaka odpowiadali rywale. Niestety w najważniejszej części seta większe szczęście w obronie mieli gospodarze przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. O końcowym wyniku dwumeczu zadecydował tzw „złoty” set. Od początku emocje były ogromne, ale gospodarze wykazali się większą determinacją w najważniejszych momentach meczu i wygrali.
– Mecz był ciekawy – stwierdził trener SKPS Dunajec Łukasz Mężyk. – Rywale pokonali nas ambicją i znakomitą obroną. Przegraliśmy, ale to był mecz, który powinien dać dużo do myślenia naszym młodym zawodnikom. Na własnej skórze przekonali się co to znaczy walka, ambicja. Jestem przekonany, że to doświadczenie będzie procentować w kolejnym sezonie.

Sądeczanie zagrają o miejsca 5:8.