Siatkówka III liga mężczyzn. Sądeczanie w finałach o II ligę

Znakomicie spisali się siatkarze SKPS Dunajec Nowy Sącz, podopieczni Łukasza Mężyka, którzy wygrywając turniej w Kielcach, awansowali do finałów o awans do II ligi.

Wyniki sądeczan:
UKS Biała Podlaska – SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:3 (22:25, 25:15, 25:23, 21:25, 11:15)
APPGO II LO Rzeszów – SKPS Dunajec Nowy Sącz 1:3 (26:28, 22:25, 25:12, 22:25)
SKPS Dunajec Nowy Sącz – AZS UJK Kielce 3:1 (25:17, 18:25, 25:19, 25:18)
SKPS Dunajec Nowy Sącz: Ogorzały, Zając, Bodziony, Hamiga, Nalepka, Luberda, Chmielowski, Zaręba, Gawron, Gruca, Ciuła, Góra, Pierwszy Trener: Łukasz Mężyk, II trener: Leszek Macheta, statystyk: Piotr Macheta
Najwięcej emocji dostarczył pierwszy mecz. Sądeczanie, którzy do zawodów przystąpili niemal prosto po opuszczeniu autobusu rozpoczęli mecz od wygranego seta. Jednak później rywale zagrywką i skutecznymi atakami rozbijali sądecką obronę. Na szczęście w kolejne dwa sety padły łupem zespołu z Nowego Sącza i podopieczni Łukasza Mężyka mogli się cieszyć z dobrego otwarcie turnieju. Kolejne mecz też były emocjonujące, a na zwycięstwo sądeczanie musieli ciężko popracować. Zespół z Nowego Sącza jako jedyny wygrał wszystkie mecze i awansowało do turnieju finałowego z pierwszego miejsca.
– Turniej nie był łatwym ale dzięki wygranej jedziemy pod Bydgoszcz, gdzie będziemy rywalizować o zwycięstwo, bo tylko ono daje awans do II ligi – mówi trener SKPS Łukasz Mężyk. – Cieszymy się wszyscy z wygranej, ale to dopiero został zrobiony pierwszy krok, przed nami za dwa tygodnie drugi – ostatni.