Siatkówka. Zwycięstwo sądeczan na początek

Od wygranej zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz rozpoczął Mistrzostwa Małopolski juniorów w siatkówce.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – Iskierka Krzyż Tarnów 3:0 (25:13, 25:22, 25:15)
Sędziowali: Tadeusz Wcześny i Katarzyna Drąg.

SKPS: Gawron, Zaręba, Wasilewski, Chmielowski, Potoniec, Cichy, Ciuła – libero, Ogorzały, Dylowicz, Trzop, Nowowsiak.

Iskierka: Pustelnik, Babiec, Budziłko, Sarkowicz, Janicki, Kuta, Juza – libero oraz Cetnar, Wielgus.

Faworytem spotkania byli sądeczanie i pierwszy set to potwierdził. Nim się mecz rozpoczął już było po pierwszej partii. Wysokie zwycięstwo uśpiło drużynę gospodarzy, co wykorzystali rywale. Mecz toczył się punkt za punkt do stanu 15:15. Kolejne akcje należały do sądeczan a po ataku Wasilewskiego było 20:17 dla SKPS. Drugiego seta zakończył Luberda. Ostatnia część meczu od początku przebiegała pod dyktando sądeczan, którzy prowadzili już 4:1, a po akcjach Wasilewskiego, Lubery i zagrywkach Gawrona osiągnęli wysoką przewagę, a na tablicy widniał wynik 20:13 dla SKPS. Seta i mecz zakończył nieudany atak rywali w aut.
W piątek najważniejsze mecze sądeczan, a pierwszy już o godz. 12.00. Rywalem będzie MKS Andrychów, jeden z faworytów turnieju.