Siódma porażka sądeczanek

Fatalna passa przegranych meczów zespołu Olimpia Beskid Nowy Sącz trwa nadal. Sądeczanki w Gdańsku nie sprostały akademiczkom i była to siódma porażka. Kiedy to się skończy?

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:22 (19:9)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Chojnacka – Kalska 6, Skonieczna 6, Górna 4, Stachowska 3, Masna 2, Siódmiak 2, Pasternak 2, Ciura 2, Żukowska 1, Świerczek 1, Mazurek 1, Cirjan 1.

Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek – Rosińska 5, Szabo 5, Smbatian 4, Leśniak 3, Luberecka 2, Nosal 1, Płachta 1, Choromańska 1 oraz Pożoga, Wielocha.

Faworytem spotkania były gospodynie, które już po 8 minutach i rzucie Pasternak prowadziły 6:1. Sądeczanki zaczęły odrabiać straty, ale ostatnie 10 minut należały do akademiczek, które zdobyły 8 goli, a zespół z Nowego Sącza 1. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem gdańszczanek, bo różnicą 10 celnych trafień, co nie było żadną niespodzianką.
Po zmianie stron nie mając nic do stracenia sądeczanki zaczęły grać agresywniej w obronie, co spowodowało, że rywalki już nie była tak skuteczne, ale osiągniętej przewagi AZS nie dał sobie odebrać.