Spadek Sandecji w tabeli

Porażka kosztuje, tym razem jest to spadek Sandecji w tabeli o jedno miejsce. Jeżeli jednak dzisiaj Lechia pokona Koronę, wtedy nawet o dwa.

W tym nieszczęściu jest trochę optymizmu. Zespół z Nowego Sącza do tej pory uzbierał 17 punktów i do 6 Wisły Kraków ma tylko 4 punkty straty. Niestety do strefy spadkowej zostało jedynie 5 oczek przewagi. Teraz każdy zdobyty punkt będzie ważył ogromnie dużo.

Ekstraklasa
XIV Kolejka
Sandecja Nowy Sącz – Górnik Zabrze 1-2 (1-0)
1:0 Michal Piter-Bučko 30, 1:1 Szymon Matuszek 58, 1:2 Igor Angulo 62.
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)
Żółte kartki: Tomasz Brzyski, Adrian Basta, Filip Piszczek (dwie)- Dani Suárez.
Czerwona kartka: Filip Piszczek (Sandecja – za dwie żółte).
Widzów: 1 448.

Sandecja: Michał Gliwa – Adrian Basta, Plamen Krachunov, Michal Piter-Bučko, Patrik Mraz – Adrian Danek (78 Maciej Korzym), Mateusz Cetnarski (64 Bartłomiej Kasprzak), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Tomasz Brzyski (78 Maciej Małkowski) – Filip Piszczek.
Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suárez, Michał Koj – Damian Kądzior (89 Bartłomiej Olszewski), Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz (46 Szymon Żurkowski), Rafał Kurzawa – Igor Angulo, Łukasz Wolsztyński (81 David Ledecky).
Po meczu trener Sandecji Radosław Mroczkowski nie był zbyt rozmowny, co nie może dziwić. Podczas konferencji prasowej powiedział: – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra, stwarzaliśmy sytuacje, strzeliliśmy gola. Szkoda drugiej sytuacji, bo dałaby nam ona większą przewagę, nad rywalami, a której byśmy nie roztrwonili. Graliśmy pewnie w obronie, bez błędów. Początek drugiej połowy był fatalny; straciliśmy bramki, które nigdy wcześniej nam się nie zdarzały. Nie mogę na razie ogarnąć tego, co się stało. Druga część meczu w naszym wykonaniu była po prostu słaba.

16.Pogoń Szczecin 14 9 11-23

Dzisiaj rozegrany zostanie ostatni mecz XIV kolejki pomiędzy Lechią Gdańsk, a Koroną Kielce, początek 18:00. Jego wynik zadecyduje o kolejności w tabeli przed końcem rudny jesiennej. Sandecja zagra w sobotę z Wisłą Kraków.