Sukces był blisko

Mecze z zespołami Wisły Kraków, bez względu na katerogie wiekowe, zawsze są ciekawe i zacięte. Tym razem krakowianki były górą, chociaż sądeczanki miały szanse wygrać.

UKS Żak Nowy Sacz – Wisła CanPack Wisła Kraków 62:78 (15:22, 20:19, 21:21, 6:16)
Sędziowali: Mariusz Nowacki i Tomasz Urbański.
UKS Żak: Tokarczyk 19, Gródek 16, Szkarłat 8, Plata 8, Sommer 6, Leśnicka 3, Salamon 2, Smoleń, Oracz.
Wisła: Kuc 27, Liszkowska 20, Gajoch 9, Bukowczan 8, Michalik 6, Owca 4, Konczalska 2.

Początek meczu to zdecydowane, szybkie i skuteczne ataki drużyny gości, która wygrała pierwszą kwartę. Druga część meczu po uwagach trener Tomasza Obrzuta była w wykonaniu sądeczanek dużo lepsza. Na akcję krakowianek natychmiast odpowiadały nowosądeckie zawodniczki. Po celnych rzutach m.in. Gródek i Tokarczyk gospodynie wygrały drugą kwartę. Przyjezdne prowadziły do przerwy 41:35 co dawało nadzieję na osiągnięcie sukcesu. Po zmianie stron sądeczanki przyśpieszyły, a dzięki celnym rzutom wynik spotkania wciąż był nie do przewidzenia. Trzecia kwarta zakończyła się remisem. Ostatnia część meczu to nieco lepsza gra krakowianek, które celniej rzucały, a to dało im wygraną.