Sztuki walki-MMA. Pławecki z Krynicy do Chin!

Opublikowany przez

W hali MOSiR w Krynicy odbyła się gala sportów walki HFO2 Kunlun Eliminations zorganizowana przez „Halny” Fighting Organization z Nowego Sącza. Stoczono 15 walk w formułach K-1 i MMA.

– Pojedynki w większości stały na bardzo wysokim poziomie, a walka główna i turniej eliminacyjny Kunlun Fight dały kibicom wiele emocji – stwierdza Michał Górski, współorganizator gali.
Najważniejszą walką wieczoru był turniej eliminacyjny Kunlun Fight, którego zwycięzca już 19 czerwca zawalczy na gali Kunlun w Chinach. O to trofeum rywalizował sądeczanin – Łukasz Pławecki, który pewnie wygrał dwie walki. W półfinale pokonał młodego Krystofa Maresa z Czech. Nieco turniej było w finale, gdzie zmierzył się z Łukaszem Kaczmarczykiem (Gym Fight Wrocław). Jednak skuteczne ataki i pewne obrony dały kolejne już piąte w tym roku zwycięstwo na zawodowym ringu.
– Wygrałem i dzięki temu już w czerwcu czeka mnie kolejne wyzwanie, walka na gali Kunlun Fihgt Chiny. – opowiada Łukasz Pławecki. – Jestem zadowolony z występu, a między linami spędziłem całe sześć rund. Dziękuję rywalom za twarde pojedynki. Przez ostatnie tygodnie łączyłem budowanie formy na walki z obowiązkami organizatora gali oraz trenera w klubie Halny Nowy Sącz, co nie łatwe.
Obecność blisko 2000 osób w hali MOSiR pokazuje, że sztuki walki cieszą się na Sądecczyźnie dużym zainteresowaniem.