Taekwondo olimpijskie. Worek medali sądeczan

Opublikowany przez

Z V Otwartych Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim zawodnicy UKS Arcus Krynica przywieźli 4 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych medali.

W zawodach, w Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięło udział blisko 360 zawodników i zawodniczek z 20 polskich klubów. Rywalizacja rozgrywana była w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. Medale w kategorii dzieci zdobyli: Małgosia Włosińska (złoty, srebrny i brązowy) Michał Włosiński (srebrny) Konrad Jarząb (brązowy)
– Młodzicy, kadeci i juniorzy przez 10 godzin toczyli walki na 4 matach – opowiada trener i prezes UKS Arcus Jarosław Jarząb. – Odbyło się ponad 250 pojedynków które sędziowało 20 sędziów. Zawody w Ostrowcu były też sprawdzianem dla kadetów i juniorów, którzy w maju wyjadą na mistrzostwa Polski. Liczymy na kilka medali. Warto dodać, że w Rio podczas Igrzysk Olimpijskich zobaczymy dwóch Polaków Karola Robaka z Poznania i Piotra Pazińskiego z Warszawy. Mamy nadzieję i marzenie, że w niedalekiej przyszłości z naszych juniorów wyrosną olimpijczycy.
Wyniki zawodów:
Młodzicy: Wolanin Liwia – złoty medal, Domiter Piotr – brązowy medal, Hojniak Wiktoria- brązowy medal,
Kadeci: Gierszewska Dominika – złoty medal, Hojniak Dominika – brązowy medal, Klimkowska Zuzanna – brązowy medal, Kostrz Kacper – srebrny medal, Kostrz Maksymilian – srebrny medal
Juniorzy: Domiter Paweł – złoty medal, Malczewska Vanessa srebrny medal.