Taka porażka boli

Zespół UKS Żak w lidze młodziczek koszykówki przegrał mecz tracąc cenne punkty w ostatnich sekundach spotkania. Taka porażka zawsze boli.

UKS Żak Nowy Sącz – Pałac Młodzieży Tarnów 53:55 (9:12, 14:13, 12:7, 18:23)
Sędziowali: Adam Ozga i Sabina Kosakowska

UKS Żak: Aleksandra Michalczyk 14, Oliwia Laciuga 14, Sonia Skoczeń 11, Julia Baczyńska 6, Natalia Mróz 4, Natalia Szymczyk 2, Nadia Klimek 2, Wiktoria Szymczyk, Kinga Nowaczyk, Wiktoria Zegzda, Emilia Król.
PM: Gabriela Wajda 15, Nikola Biernat 13, Sylwia Słowik 10, Emilia Wawrzon 5, Wiktoria Zabawa 5, Aleksandra Kopacz 5, Karolina Korcyl 2.
Mecze z tarnowskimi drużynami są zawsze zacięte. Tak było i tym razem. Pierwsza kwarta zakończyła wygraną rywalek, druga sądeczanek, ale do przerwy prowadziła drużyna PM 25:23. Po zmianie stron na parkiecie hali MOSiR dalej trwała zacięta walka. W czwartej kwarcie sądeczanki po dobrej grze prowadziły już różnicą 10 punktów, na 3 minuty przed końcem spotkania. Wydawało się, że mecz jest do wygrania. Niestety za 5 przewinień musiały opuści boisko trzy podstawowe zawodniczki UKS Żak i gra się posypała. Rywalki odrobiły straty i decydujące o wygranej punkty zdobyły w ostatnich akcjach.