Tłum karateków w hali MOSiR

Opublikowany przez

Ponad 100 młodych i nieco starszych karateków z Nowego Sącza, Gorlic i Łukowicy pojawiło się w haki MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. Na ułożonej macie prezentowali swoje umiejętności.

– Dwa razy do roku odbywają się egzaminy na stopień kyu – mówi sensei Andrzej Krawontka Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin. – Teraz był pierwszy z nich drugi odbędzie się w czerwcu. Żeby można było startować w zawodach określonej rangi trzeba mieć stopień kyu. Np. dla zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata minimum to 4 kyu – zielony pas. Juniorzy młodsi i juniorzy to 6 kyu – pas żółty. Posiadanie pasa w określonym kolorze to potwierdzenie określonych umiejętności nabytych podczas żmudnych treningów.
NKS Karate Kyokushin w tym roku zamierza zorganizować w czerwcu zawody.
– Czy tak się stanie nie wiem, bo to zawsze była impreza wspólna klubu i miasta – dodaje Andrzej Krawontka. – W marcu będę chciał aby w Leżajsku podczas Mistrzostw Makroregionu Południowego oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzieży wystąpili nasi zawodnicy. Mam nadzieję, że wszystko uda się zorganizować.