Trzymajmy kciuki

Opublikowany przez

Warto poinformować kibiców, nowosądeckich kibiców o tym, że zawodnicy UKS Tajfun Nowy Sącz wraz z trenerem biorą udział w Pucharze Świata Juniorów oraz Mistrzostwach Europy Juniorów w Sankt Moritz, w saneczkarstwie.

– Cieszę się wraz z zawodnikami, że możemy uczestniczyć w tak ważnych zawodach – mówi trener UKS Tajfun Nowy Sącz Dariusz Ziarno. – Zawodnicy są dobrze nastawieni do rywalizacji, ale saneczkarstwo to wiele elementów, które składają się na końcowy wynik.

Warto przypomnieć, że kolebką polskiego saneczkarstwa jest Krynica. Warto też podkreślić fakt, iż od wielu lat w Polsce nie ma toru. Kiedyś były pod Górą Parkową, koło Bielska Białej, w Karpaczu, ale to już prehistoria. Obecnie Mistrzostwa Polski rozgrywane są w łotewskiej Siguldzie. Cieszyć może, że są jeszcze tacy pasjonaci jak Dariusz Ziarno, Marek Skowroński, Leszek Poręba
czy Andrzej Śmierzchalski. To dzięki takim ludziom, którzy jest jeszcze kilku w Polsce oraz dzięki młodzieży, której chce się ścigać w lodowej rynnie, polskie saneczkarstwo jeszcze istnieje.

Końcowe wyniki wkrótce.
Na zdjęciu: Dariusz Ziarno, Natalia Jamróz, Natalia Wojnarowska, Marcin Kiełbasa.