Udane starty w OOM

Opublikowany przez

W Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w sportach letnich. Udanie startowali sądeczanie, choć medalu nie zdobyli.

– W tym roku Województwo Śląskie jest gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich – mówi trener UKS Budowlani Nowy Sącz Józef Klimek. – Zawody lekkoatletyczne rozegrano na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Prawo startu w finałach uzyskali zawodnicy którzy znaleźli się na liście 24 najlepszych wyników w każdej konkurencji w rankingu PZLA, wśród nich znaleźli się sądeczanie z UKS Budowlani.
W pierwszym dniu zmagań młodych lekkoatletów, w afrykańskim upale, wystąpiły dwie zawodniczki UKS „Budowlani” z Nowego Sącza.
– Bardzo dobrze spisała się Karolina Frączek, która zajęła 4 miejsce w biegu na 1500 m uzyskując czas 4,40,77. – dodaje Józef Klimek. – Nieco słabiej wypadała Monika Małek w biegu na 1500 m z przeszkodami. Niestety zawodniczka od kilku dni zmaga się z chorobą i ostatecznie zajęła 20 miejsce. W drugim dniu wystąpił w biegu na 2000 m z przeszkodami Zieleń Jerzy zawodnik UKS Kobylanka, który zajął 13 miejsce uzyskując czas 6,29,97.
Warto dodać, że czwarte miejsce Karoliny Frączek na 1500 m oraz Oliwii Sowy z MLUKS Tarnów w biegu na 800 m, to były najwyższe lokaty uzyskane przez reprezentantów województwa małopolskiego.