UKS Dwójka przegrała

Niestety drugi mecz w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski młodziczek sądeczanki przegrały, choć sukces był blisko.

UKS Dwójka Nowy Sącz – UKS Sprint Ułan – Majorat 25:26 (10:14)
Sędziowali: Toczyński – Leszczyniak.
UKS Dwójka: Bachula: Danek 8, Zając 6, Budłoń 3, Brzezińska 3, Kunicka 2, Pawlak 2, Padula 1, Wolak, Pawłowska.
UKS Sprint: J. Wierzchowska: Sposób 11, Mazur 7, Maja Wierzchowska 6, Marta Wierzchowska, Grodzicka.

Początek pierwszej połowy należał do zespołu UKS Dwójka. Po rzutach Zając, Bydłoń i Kunickiej było 6:4 dla gospodyń. Jednak po błędach w ataku, zgubionych piłkach i niecelnych podaniach rywalki w 20 minucie prowadziły 11:9. Kolejne akcje też należały do rywalek, które wyraźnie wygrały pierwszą część meczu.
Po zmianie stron zespół gości dominował na parkiecie. Na celne trafienie sądeczanek odpowiadały tym samym i po 35 minutach gry było 21:16 dla UKS Sprint. Wydawało się, że nic się nie zdarzy, a tymczasem sądeczanki zaatakowały i po rzutach Zając oraz Danek na minutę przed końcem meczu był remis 25:25. Wynik spotkania ustaliła Sposób.
W niedzielę sądeczanki zagrają z ostatni mecz i aby awansować muszą wygrać.