Unihoc. Ostre granie na parkiecie

W Hali Sportowej MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się zawody Szkół Gimnazjalnych w Unihocu chłopców. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. Po zaciętych bojach wygrał zespół Gimnazjum nr 11.

– Drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy, rozgrywając mecze systemem „każdy z każdym” – opowiada organizator turnieju Andrzej Potoniec ZPOW Nowy Sącz. – Jak zawsze według zajętych miejscrozgrywano mecze o miejsca finałowe. Spotkania odbywały się 2 razy po 7 minut, a sędzią zawodów był Piotr Zalewski.
Wyniki turnieju::
Grupa A: Gimnazjum nr 6-Gimnazjum nr 11 0-4, Gimnazjum nr 11-Gimnazjum nr 9 3-2, Gimnazjum nr 6 -Gimnazjum nr 9 0-0
Grupa B: Gimnazjum nr 3 -Gimnazjum nr 2 4-0, Gimnazjum nr 2 -Gimnazjum nr 1 0-3, Gimnazjum nr 1 -Gimnazjum nr 3 1-3.
Mecz o V miejsce
Gimnazjum nr 6 – Gimnazjum nr 2 2:2 – karne (1:0)
Mecz o III miejsce
Gimnazjum nr 1 -Gimnazjum nr 9 1:0
Finał
Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 11 1:2
Klasyfikacja końcowa: 1. Gimnazjum nr 11 (Maciej Jawor), 2. Gimnazjum nr 3 (Krzysztof Usarek), 3. Gimnazjum nr 1 (Andrzej Fałowski), 4. Gimnazjum nr 9 (Bartłomiej Liśkiewicz), 5. Gimnazjum nr 6 (Adam Maciaś), 6. Gimnazjum nr 2 (Paulina Michalak).
Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami ufundowanymi przez ZPO-W. Awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Nowym Targu, uzyskała drużyna Gimnazjum nr 11.