W derbach lepszy Hart

Zaległy mecz w nowosądeckiej A klasie pomiędzy liderem z Łososiny, a trzecim Hartem dostarczył sporo emocji. Zwycięsko wyszli z rywalizacji gospodarze i dzięki temu awansowali na drugie miejsce.

Hart Tęgoborze – Łosoś Łososina Dolna 3:1 (0:0)
1:0 Dobosz 67 (karny), 2:0 Dobosz 70, 3:0 Kociołek 89, 3:1 Orzeł 90+3
Żółte kartki: Hajduga, Gródek, Konrad Nowak, Kosecki, Połeć, – Krok, Marek Nowak, Orzeł, Pałka

Hart: R. Hajduga – Szabla, Maciej Hajduga, Michał Hajduga, Gródek, Połeć (82 (Kuźma), Kociołek, Dobosz (85 Kiełbasa), Konrad Nowak, Cebula (55 Bodziony), Kosecki.
Łosoś: Świderski – Grzegorzek, Marek Nowak (85 (Załubski), Bugajski, Ł. Krok, M. Krok (35 Krystian Nowak), Bednarek 73 Michalak), Słomka, Skórnóg, Zgrzeblak (52 Pałka), Orzeł.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że będzie ciekawie. Lider zaatakował i w 5 minucie był karny. Do „jedenastki” podszedł Bugajski. Strzelił mocno, ale bramkarz Harta Rafał Hajduga wyczuł intencje rywala i wybił piłkę. Od tego momentu na boisku w Tęgoborzy wrzało. Żaden z piłkarzy nie odstawiał nogi i sędzia co chwilę gwizdał z powodu kolejnego faulu. W 25 minucie bliscy szczęścia byli gospodarze, jednak piłka po strzale Gródka odbiła się od poprzeczki. W pierwszej połowie szybkich akcji nie brakowało, ale nie było celnych strzałów i dlatego był bezbramkowy remis. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Piłkarze obu zespołów próbowali zdobyć gola, ale dobrze spisywali się obrońcy, albo zawodziła skuteczność. W końcu w 67 minucie na rajd w polu karnym zdecydował się Połeć, który został sfaulowany. Jedenastkę na gola zamienił Dobosz. Kilka chwil później ten sam zawodnik popisał się pięknym uderzeniem i było 2:0 dla Harta. Rywale próbowali odrobić straty, ale niewiele z tego wynikało. Tuż przed końcem meczu bezpośrednio z rzutu rożnego gola zdobył Kociołek. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Orzeł. Zespół z Tęgoborzy wygrał zasłużenie.