W Oświęcimiu z udziałem zawodników MKS STP Nowy Sącz

Opublikowany przez

Trzech wychowanków MKS STP Nowy Sącz pod opieką trenera Jacka Michałowskiego uczestniczyło w wielkiej imprezie pływackiej „Grand Prix Puchar Polski”.

– Zawody odbyły się w zmodernizowanej (po ponad dwuletniej przerwie) Pływalni im. Jana Babiarza w Oświęcimiu, a to jest kolebka znakomitych polskich pływaków – opowiada Marek Ruchała STP Nowy Sącz. – Przez dwa dni gościła blisko 600 zawodników ze 102 klubów Polski, Słowacji i Niemiec rywalizowało o podium, a rozegrano 34 konkurencje. Wielkim przeżyciem dla „Błękitnych” (STP) było oficjalne otwarcie zawodów, na których pojawił się sam Mistrz świata z 2005 roku Paweł Korzeniowski, dla którego oświęcimska widownia, kibice i działacze klubowi przygotowali oficjalne pożegnanie na zakończenie swojej kariery. Jak na mistrza przystało „Korzeń” stawił się na starcie w dwóch konkurencjach wieńcząc swoją karierę pływacką.
Na starcie pojawiły się również obecne gwiazdy polskiego pływania: Wojciech Wojdak, Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski, Paweł Juraszek, Aleksandra Urbańczyk, Paulina Piechota i dobrze zapowiadająca się 14-letnia Aleksandra Knop. Z uwagą można było śledzić niecodzienny wyczyn zawodnika Kormorana Olsztyn Bartłomieja Kubkowskiego, który jako jedyny wystartował we wszystkich 17 konkurencjach zawodów.
– Puchar Polski w pływaniu, był również okazją dla naszych 15 letnich chłopaków ( Michała Dyrka, Jakuba Kurzei, Jakuba Połeć) do rywalizacji wśród najlepszych zawodników ze Szkół Mistrzostwa Sportowego. Warto przypomnieć, że obecnie w SMS Oświęcim uczą się i trenują ich dawni, klubowi rówieśnicy Zuzanna Nowak i Tomasz Michałowski, z którymi mieli okazję się spotkać i rywalizować. Młodzi sądeczanie bardzo dobrze zaprezentowali się na tych zawodach poprawiając czasy w swoich konkurencjach. Biorąc pod uwagę olbrzymi rozmach roczników w klasyfikacji generalnej podsumowaliśmy występy naszych zawodników w ich roczniku tj. 2002:
Michał Dyrek:
50m dowolny – 23 miejsce
100m motylkowy – 11 miejsce
50m motylkowy – 9 miejsce
100m zmienny – 15 miejsce
50m klasyczny – 14 miejsce
100m dowolny – 21 miejsce
Jakub Kurzeja:
50m dowolny – 13 miejsce
50m grzbietowy – 9 miejsce
50m motylkowy – 16 miejsce
100m zmienny – 10 miejsce
50m klasyczny – 10 miejsce
100m grzbietowy – 7 miejsce
Jakub Połeć:
50m dowolny – 26 miejsce
100m motylkowy – 17 miejsce
50m motylkowy – 15 miejsce
100m zmienny – 14 miejsce
50m klasyczny – 15 miejsce
100m dowolny – 20 miejsce
Foto: Arch. klubu