Ważne zwycięstwo sądeczanek

Do niespodzianki doszło w Krakowie podczas meczu ligowego kadetek. Faworyzowana Cravovia przegrała z nowosądecką drużyną UKS Żak.

Liga kadetek U-16
KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków – UKS Żak Nowy Sącz 60:63
(19:16, 17:19, 14:17, 10:11)
Sędziowali: Krzysztof Maciejasz i Waronika Małek.
Cracovia: Małgorzata Przydatek 26, Scholastyka Krzysztofowicz 10, Oliwia Broda 9, Aleksandra Mularz 4, Julia Kras 4,Aleksandra Smaga 3, Julia Niemiec 2, Dorota Paliga 1, Yelizaveta Schavinska 1, Ewa Mach.

UKS Żak: Aleksandra Michalczyk 23, Martyna Oracz 10, Laura Koral 10, Martyna Obrzut 6, Sylwia Feryńska 6, Julia Jurkowska 6, Oliwia Laciuga 2, Julia Baczyńska, Emilia Pawlik, Sonia Skoczeń.

Mecze o ligowe punkty w krakowskimi zespołami i to na ich terenie zawszą są trudne dla rywali. Tak było i tym razem. W pierwszej kwarcie gospodynie próbowały zdominować sądeczanki na parkiecie mocną obroną. Jednak koszykarki Leszka Obrzuta pokazały, że potrafią walczyć. Wprawdzie przegrały tę część spotkania, ale nieznacznie. W drugiej kwarcie role się odwróciły i to zespół z Nowego Sącza był górą. Do przerwy Cracovia prowadziła, ale tylko 36:35. Po przerwie zawodniczki znad Kamienicy i Dunajca czując szansę na sukces zagrały jeszcze lepiej wygrywając trzecią i czwartą kwarta, a w konsekwencji całe spotkanie.