Wielki sukces małej Staszkówki – brązowy medal MP

Opublikowany przez

Zespół piłkarek nożnych UKS 3 Staszówka Jelna zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski młodziczek.

O piłkarkach z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna jest głośno od kilku lat. Ich sukcesy na arenie ogólnopolskiej były wizytówką klubu oraz doskonałą promocją Sądecczyzny.
– Jednak nigdy w 8 letniej historii stowarzyszenia nie udało się sięgnąć po medal Mistrzostw Polski, aż do teraz- mówi trener Wojciech Mróz. – Po całorocznych zmaganiach, na różnych etapach eliminacji, w Łodzi odbyły się finały. W tych prestiżowych zawodach uczestniczyło 8 najlepszych klubowych drużyn w Polsce.
Początek rywalizacji to rozgrywki grupowe, przez które piłkarki UKS 3 Staszkówka przebrnęły z kompletem zwycięstw, pokonując kolejno: 4 ResPect Krobia, UKS-SMS Łódz i Włókniarz Białystok.
– W meczu półfinałowym przeciwnikiem naszej drużyny był zespół AZS PSW Biała Podlaska. – dodaje Wojciech Mróz. – Po pierwszej połowie i znakomitej grze UKS prowadził 2-0 i wydawało się że finał jest na wyciągnięcie ręki. Niestety w drugiej części meczu zespół z Białej Podlaskiej doprowadził do wyrównania i o tym kto zagra w wielkim finale decydowały rzuty karne. W tych minimalnie lepszy okazał się przeciwnik zwyciężając 3-2. Pomimo niedosytu piłkarki z Jelnej w meczu o III miejsce pokazały charakter zwyciężając obrońców tytułu Ząbkovię Ząbki i medal Mistrzostw Polski stał się faktem. Poza sukcesem zespołowym również nagroda indywidualna trafiła do jednej z zawodniczek klubu z gminy Gródek nad Dunajcem i Moszczenica. Wiktoria Dudka jednogłośnie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodziczek – finały ogólnopolskie
Mecze grupowe:
4 ResPect Krobia – UKS 3 Staszkówka Jelna 1-2
UKS SMS Łódz – UKS 3 Staszkówka Jelna 1-3
Włókniarz Białystok – UKS 3 Staszkówka Jelna 3-4

Półfinał:
AZS PSW Biała Podlaska – UKS 3 Staszkówka Jelna 2-2; karne: 3-2

Mecz o III miejsce
Ząbkovia Ząbki – UKS 3 Staszkówka Jelna 4-5

UKS 3 Staszkówka: Dudka Wiktoria (Wybrana najlepszą zawodniczką turnieju), Piksa Paulina (kapitan), Hebda Kinga br. (najmłodsza zawodniczka turnieju), Romuzga Anita, Grybel Anna, Król Emilia, Świderska Anna, Lichoń Kamila, Kumor Kamila, Kumor Magdalena, Mastalerz Martyna, Mróz Gabriela, Gucwa Terasa, Baziak Aleksandra. Trenerzy: Michał Bąk, Jarosław Baziak, Wojciech Mróz.

Ten znakomity wynik jest zwieńczeniem całego sezonu w wykonaniu piłkarek UKS 3 Staszkówka Jelna, które odniosły w nim wiele sukcesów:
– Halowe Mistrzostwo Małopolski Juniorek Młodszych
– II miejsce Orliczek w Halowych Mistrzostwach Małopolski
– II miejsce Młodziczek w Halowy Mistrzostwach Małopolski Młodziczek
– I miejsce Młodziczek w Małopolskiej Lidze Młodziczek
– I miejsce w finale wojewódzkim – Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-12 (awans do rozgrywek ogólnopolskich – 9 miejsce w Polsce)
– II miejsce w finale wojewódzkim – Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-8
– I miejsce Juniorek Młodszych w Małopolskiej lidze Juniorek Młodszych (awans do rozgrywek ogólnopolskich – 13 miejsce w Polsce)
– I miejsca dziewcząt w finale powiatowym Mistrzostw Polski w kategoriach U-8, U-10, U-12
– I miejsce Orliczek i Młodziczek w Międzynarodowym turnieju piłkarskim „Starówka CUP”