Wymęczyły zwycięstwo

Powiedzieć, że to był dziwny mecz, to mało. Na szczęście sądeczanki potrafiły odwrócić losy spotkania i wygrać.

UKS Żak Nowy Sącz – KU AZS UŚ Katowice 63:58 (6:24, 18:8, 22:8, 10:16)
Sędziowali: Łukasz Oleksy, Tomasz Łubiarz.
UKS Żak: Orzeł 21, D. Kosakowska 17, Popiół 10, S. Kosakowska 6, Nowak 6, Feryńska 2, Jabłońska 1, Lisowska.
AZS UŚ: Kosałka 28, Oleksy 11, Nowak 8, Thammavong 4, Cywka 3, Oleksy 2, Swadzba 2.

W pierwszej kwarcie wszyscy oglądający przecierali oczy ze zdumienia. Zespół gości grał swobodnie zdobywając punkt za punktem. Gospodynie się starały, ale nie wychodziło nic. W ciągu pięciu minut siedem razy nie trafiły do kosza mając dogodne sytuacje, wręcz sam na sam z obręczą. Druga część meczu była już znacznie lepsza i do przerwy rywalki prowadziły, ale już tylko 32:24. Po zmianie stron po pięciu szybkich akcjach Żak prowadził 35:34. Na szczęście sądeczanki nie zwalniały tempa, a dzięki Popiół, wspomaganej przez koleżanki zespół z Nowego Sącza prowadził 46:40. Ostatnie kwarta była niezwykle emocjonująca bo znów wróciła zmora niecelnych rzutów. Na 3 minuty przed końcem meczu katowiczanki objęły prowadzenie 53:51. Po celnym rzucie S. Kosakowskiej był remis 53:53. Chwilę później znów lepsze były akademiczki. Końcówka należała jednak do Żaka, który wygrał.