Zawodnik STT Fakro wicemistrzem Polski

Opublikowany przez

Dużym sukcesem sądeczanin Wiktora Jeża w Piotrkowie Trybunalskim zakończyły się XV Letnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Krasnali. Zawodnik STT Fakro wywalczył tytuł wicemistrza kraju do lat 10.

Sądecki zawodnik Wiktor Jeż rozstawiony był w turnieju z nr 1. W finale zmierzył się z Aleksandrem Błusiem i po bardzo zaciętym meczu musiał uznać wyższość rywala 1:2. Mimo porażki zawodnik STT Fakro zaprezentował się w Piotrkowie z jak najlepszej strony.W drodze do finału pokonał Tymoteusza Ignasiaka 4:0, 4:0; Mikołaja Wojewódzkiego 4:2, 4:1; Oliviera Miśkiewicza 4:3 (4), 4:0 oraz Jakuba Tryjańskiego 4:2, 4:0; .
W grze podwójnej Wiktor Jeż również zdobył srebrny medal . W Parze z Kubą Tryjańskim (KS Grzegórzecki) z Krakowa ulegli dopiero w finale Aleksandrowi Błuśowi (Olimpia Poznań) i Hubertowi Plenkiewiczowi (AG Tenis Chorzowska Radom) 4-2 , 4-1.
Jak oceniasz cały turniej w twoim wykonaniu?
Oceniam go bardzo dobrze. Zdobyłem dwa srebrne medale w grze. W każdym meczu dawałem z siebie wszystko i starałem się opanować stres, który momentami mnie dopadał.
Jak się czułeś grając rozstawiony z numerem 1?
Nie było to łatwe, ponieważ musiałem zaprezentować się z dobrej strony i pokazać, że ciężko zapracowałem na swój ranking, a numer jeden przed nazwiskiem coś znaczy…
Czy był to twój pierwszy turniej tej rangi?
Nie, rok temu w Piotrkowie odpadłem w trzeciej rundzie mistrzostw przegrywając z o rok starszym Antkiem Wieczorkiem z wynikiem 2;4 2;4.
Ciężko było zdobyć to wicemistrzostwo?
Poziom był bardzo wysoki, bo na imprezie pojawili się wszyscy najlepsi zawodnicy z rocznika 2008 i 2009. Graliśmy w pełnym składzie.
Atmosfera na korcie, a po za nim. Jak dogadujesz się z innymi zawodnikami?
Na korcie wiadomo, wszyscy ze sobą rywalizujemy, ale po meczu rywalizacja zanika i jesteśmy przede wszystkim dobrymi kolegami. Często razem trenujemy, gramy, bawimy się.
– Od ilu lat grasz w tenisa?
Po raz pierwszy miałem rakietę w ręce mając pięć lat, ale trenować zacząłem w wieku sześciu.