Zdjęli Koronę krakowianom

Bardzo dobrze spisał się zespół juniorów STK Nowy Sącz pokonując w zaległym meczu drużynę Korony Kraków.

XIII kolejka:
STK Nowy Sącz – Korona Politechnika Kraków 77:67 (17:10, 23:19, 14:13, 23:25)
Sędziowali: Adam Ozga i Anna Orzeł.

STK: Michał Jurczak 28, Szymon Frojdenfal 18, Artur Święs 10, Wojciech Bania 8, Kacper Liśkiewicz 7, Bartosz Czop 4, Jakub Ruchała 2, Jakub Susuł, Mateusz Ruchała, Jakub Szachowski.

Korona: Jakub Zydroń 22, Maurycy Skorulski 13, Jędrzej Jackowski 10, Maksymilian Wiech 7, Konstanty Michaluk 7, Michał Świąder 6, Szymon Leśniak 2.
Sądeczanie nie byli faworytem spotkania, jednak okazało się kolejny raz, że można zagrać skutecznie i wygrać. Pierwsza kwarta zaczęła się od szybkich ataków STK. Pod koszem rywali celnie rzucali Jurczak i Frojdenfal. W drugiej części meczu zaatakowali rywale, ale na ich akcje odpowiadali sądeczanie, którzy nie tylko utrzymywali przewagę, ale już powiększali. Do przerwy było 40:29 dla gospodarzy. Po zmianie stron gra się wyrównała. Zawodnicy Korony starali się odrobić straty, ale bardzo dobrze dysponowany rzutowo Jurczak, Frojdenfal, Święs czy Liśkiewicz nie dawali się ogrywać wciąż trzymając dystans punktowy. Ostatnia część spotkania to akcja za akcję, ale z tej walki zwycięsko wyszli sądeczanie.