Żeglarstwo. Sądeczanie wygrali Puchar Beskidów

Na wodach pięknego Jeziora Żywieckiego odbyły się regaty o Puchar Beskidów. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy YC PTTK Beskid, którzy wygrali rywalizację.

Na starcie stanęło prawie 130 załóg w klasie Optimist, Laser 4.7 oraz Laser Radial. Po zaciętej walce w klasie Laser 4.7 chłopców dwa pierwsze miejsca zajęli sądeczanie. Zwyciężył Szymon Pasiut co dało mu trzecie miejsce na podium w klasyfikacji Interpucharu, do którego zaliczane są regaty rozgrywane na Słowacji, w Czechach i w Polsce. W Pucharze Beskidów drugi był Maciej Jedliński z YC PTTK Beskid Nowy Sącz.
W klasie Optimist – grupa A – bezkonkurencyjny był Mark Rospond, który wygrał wszystkie wyścigi, zdobywając trzeci rok z rzędu Puchar Memoriału Zygmunta Leśniaka.