Złoci, sądeccy karatecy

Opublikowany przez

Trzy złote i trzy brązowe medale wywalczyli karatecy z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin podczas Turnieju o Puchar Solny W Wieliczce. W rywalizacji udział wzięło 400 zawodniczek i zawodników z 40 klubów karate z całej Polski.

– Cieszą sukcesy, bo w karate to godziny bardzo mozolnego treningu – opowiada trener trener Andrzej Krawontka 5 DAN. – Najlepiej w w Wieliczce spisali Klaudia Kowalska w kategorii kumite młodziczek (walka sportowa karate), która po 5 zwycięskich walkach stanęła na najwyższym stopniu podium. Tradycyjnie Klemens Ogórek w kategorii kumite juniorów był poza zasięgiem rywali oraz Nadia Potoczek, która wygrała bezapelacyjnie kategorię kata dzieci (prezentacja układów walki) pokonując 30 najmłodszych karateków. Takie wyniki cieszą, ale też są znakomitą motywacją do dalszej pracy, również dla kolegów i koleżanek. Brązowe medale wywalczyli: Przemysław Bobak, Mateusz Dąbrowski i Krystian Lasyk.
Z nowosądeckiego klubu Karate Kyokushin wystąpiło 20 sportowców, których prowadzili: trener karate shihan Andrzej Krawontka i instruktor sensei Edward Krawczykiem. Obaj również sędziowali.
– Zawody w Wieliczce za nami, wszyscy się cieszą, ale nie ma czasy na odpoczynek – dodaje Andrzej Krawontka. – Jeszcze przed wakacjami, już za trzy tygodnie (10 czerwca) kolejne zawody. Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin wystąpią w turnieju młodzieżowym w Nowym Targu, który organizuje utytułowana mistrzyni karate sensei Ewa Pawlikowska.
Podczas wakacji do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we wrześniu w Kaliningradzie (Rosja) najlepsi zawodnicy klubu przygotowywać się będą na zgrupowaniu w Wapiennym.
Źródło i fot. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin