Znów horror w Muszynie – Mistrzynie piątego seta

Zespół z Muszyny znów zafundował niesamowitą huśtawkę nastrojów swoim kibicom. Po dramatycznym meczu mineralne pokonały Dąbrową w tie breaku.

Polski Cukier Muszynianka Enea Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 15:25, 15:12).
MVP: Magdalena Wawrzyniak.

Polski Cukier Muszynianka Enea: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Sosnowska, Wójcik, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Magdalena Szabo, Koleta Łyszkiewicz, Dorota Wilk

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska, Drabek (libero) oraz Cieszulewicz, Castiglione, Miros.

Faworytem spotkania były siatkarki z Dąbrowy Górniczej, ale gospodynie pokazały charakter. Pierwszy set to budowanie przewagi. Po zagrywce Sosnowskiej mineralne objęły prowadzeni 9:5. Kiedy po ataku Wójcik na tablicy pojawił się wynik 18:12 wydawało się, że koniec seta jest bliski. Tymczasem zespół gości zaczął odrabiać straty i po Ciesielewicz zrobiło się 21:19. Trener Serwiński wziął czas by uspokoić nieco swoje zawodniczki, ale rozochocone siatkarki z Dąbrowy nie odpuszczały. Na szczęście dobra zagrywka Wawrzyniak powoduje, że atak Paszek jest nieskuteczny. Drugi set wyglądał podobnie prowadzenie muszynianek 7:4, chwilę później już był remis 8:8. Na szczęście w zespole z Muszyny zaczął funkcjonować blok i mineralne objęły trzypunktowe prowadzenie. Dąbrowianki dzięki Paszek i blokom na Cvetanović i Savić doprowadziły do remisu 13:13. Dopiero pod koniec seta muszynianki zagrały skuteczniej, a seta mocnym atakiem zakończyła Sosnowska. Po dziesięciominutowej przerwie gospodynie wyszyły na parkiet bardzo zmotywowane i szybko zrobiło się 7:2. Kiedy na tablicy pojawił się wyniki 20:16 dla miejscowych wydawało się, że już nic złego nie może się stać. Tymczasem chwilowa dekoncentracja spowodowała, że rywalki po akcjach Horki i dobrych zagrywkach zaczęły odrabiać straty i zrobiło się 21:21. Zespół gości już nie wypuścił szansy z rąk wygrywając dwa sety. Tie break to gra nerwów. Znacznie lepiej tę część meczu rozpoczęły dąbrowianki, które prowadziły już 4:0. Na szczęście dwa udane ataki Savić, as serwisowy Wawrzyniak i Wójcik dały remis 6:6. Od tego momentu na parkiecie zaczęły dominować muszynianki, które po bloku Wójcik na Horce mogły się cieszyć ze zwycięstwa.
Na zdjęciu: Magdalena Wawrzyniak