Zwycięski horror dla mineralnych

Od wygranej rozpoczęły nowy sezon w ekstraklasie siatkówki kobiet zawodniczki z Muszyny. Po emocjonującym meczu i tie breaku siatkarki znad Popradu zainkasowały 2 punkty.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (25:23, 25:23, 15:25, 12:25, 14:16)
MVP: Aleksandra Wójcik.

MKS: Martiniuc, Trivunović, Purchartova, Tobiasz, Polak, Sikorska, Drabek (libero) oraz Colik (libero), Michalewicz, Baidiuk, Lipska, Dreczka, Ciesiulewicz.
Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakasheva, Medyńska (libero) oraz Lis, Brzóska, Bałdyga, Flakus.

Inauguracja sezonu zawsze jest trudna. Dla muszyńskiego zespołu szczególnie, bo w drużynie zaszły bardzo duże zmiany kadrowe, a na boisku rządzi młodość. I właśnie ta ostatnia sytuacja powodowała, że mecz w Dąbrowie był aż emocjonujący. Po wygraniu przez MKS dwóch pierwszych setów, choć nie bez walki, w kolejnych górą były muszynianki. Zespół Bogdana Serwińskiego zaskoczył gospodynie blokiem. Tym elementem gry drużyna gości zdobyła aż 25 punktów, czyli jednego seta. Atakujące Dąbrowy miały ogromne problemy ze skutecznym atakiem. Warto także podkreślić bardzo dobrą postawę młodej Bociek, która skończyła piątego seta, pieczętując zwycięstwo Polskiego Cukru Muszynianki.
– Oczywiście ktoś może powiedzieć, że można było wygrać za trzy punkty – oczywiście, że tak, ale cieszymy z tego zwycięstwa – stwierdza trener zespołu Polski Cukier Muszynianka Bogdan Serwiński. – Jestem zadowolony, bo nasz bardzo młody zespół pokazał charakter. Walczyliśmy o każdą piłkę i wygraliśmy. Przed nami długi sezon, a ja zapraszam na sobotę, na godz. 20.00. Zagramy drugi mecz, a przeciwnikiem będzie ŁKS Commercecon Łódź.