Zwycięstwo sądeczanek

W Gorzowie Wielkopolskim,w trwającym turnieju półfinałowym kadetek U-16 zespół UKS Żak wygrał mecz (w pierwszym doznał porażki z faworytem GTK Gdynia). Zwycięstwo daje szanse na awans do finałów, ale trzeba wygrać jeszcze jedno spotkanie.

UKS Żak Nowy Sącz – UKS Kormoran Sieraków 79:76 (21:18, 23:24, 12:22, 23:12)

UKS Żak: Jojczyk 25, Gródek 18, Nowak 15 (1×3), Feryńska 11 (1×3), Grzyb 8, Skoczeń 2, Leśnicka, Lisowska, Tokarczyk.
Kormoran: Krzętowska 23 (4×4), Janczyk 15 (1×3), Szczecińska 13 Mrowińska 12 (1×3), Prętkiewicz 9, Brandyk 3 (1×3), Rzeszutek 1.

Do połowy pierwszej kwarty sądeczanki przeważały prowadząc 13:7. Rywalki jednak nie odpuszczały i na tablicy pojawił się wynik 13:12 dla UKS Żak. Na szczęście celne rzuty Skoczeń i Jojczyk dały punkty i wyższe prowadzenie. Przeciwniczki znów zaczęły grać skuteczniej, a kontry sądeczanek były niecelne. Na 51 sekund przed końcem pierwszej części meczu było 19:15 dla Żaka. Rywalki odpowiedziały dobrymi atakami, ale Jojczyk znów dołożyła kolejne punkty. Po pierwszych 10 minutach meczu lepsze były sądeczanki 21:18. Druga kwarta wyglądała podobnie. Na akcję sądeczanek odpowiadały rywalki, a na tablicy najczęściej widniał remis lub nieznaczna przewaga UKS Żak. Pod koniec pierwszej połowy po celnym rzucie Grzyb było 36:29. Wydawało, że sytuacja została opanowana, a tymczasem zespół z Sierakowa znów zaatakował i na 46 sekund przed końcem drugiej kwarty było 42:38. Po celnym rzucie Prętkiewicz sądeczanki prowadziły, ale tylko 44:42.
Po zmianie stron gra dalej była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi. Po 25 minutach było 52:48 dla sądeczanek, a chwilę później 54:54. Skuteczna akcja Grzyb dała prowadzenie, ale Krzętowska trafiła za 3 punkty i było 57:56 dla Kormorana. Od tego momentu na parkiecie dominowały koszykarki z Sierakowa, które po 30 minutach meczu prowadziły 64:56. Do połowy ostatniej części spotkania lepsze były rywalki sądeczanek. Na szczęście celny rzut Nowak dał punkty, chwilę później znów skuteczna była Nowak i Gródek. Zespół UKS Żak prowadził 71:68. Przeciwniczki szybko odrobiły stary, ale celne trafienie Grzyb z rzutu wolnego dało remis 74:74. Na 103 sekundy przed końcem meczu Kormoran prowadził 76:74. Zrobiło się nerwowo, ale kolejny punkt z rzutu wolnego dała Grzyb i było 75:76. Pół minuty przed końcem spotkania Jojczyk trafiła za 2 punkty, a mecz zakończyły celne rzuty wolne Feryńskiej oraz Gródek.