Zwycięstwo sądeczanek

W Bydgoszczy odbywa się turniej finałowy, którego celem jest wyłonienie zespołów awansujących do I ligi. W pierwszym meczu zespół UKS Żak Nowy Sącz pokonał gospodynie zawodów.

UKS Żak Nowy Sącz – XX LO MS Bydgoszcz 57:50 (16:15, 19:11, 11:12, 11:10)
UKS Żak: Orzeł 14 (1×3), Frojdenfal 12 (2×3), Popiół 11, S. Kosakowska (2×3) 9, Ostasiewicz 6, Kukulak 5, D. Kosakowska, Lipińska, Florek.
XX LO MS: Niedźwiedzka 22 (4×3), Niedziółka 10 (2×3), Kuczyńska 8 (2×3), Kocaj 6, Rybczyńska 4.

Granie z gospodarzem turnieju już w pierwszym meczu nigdy nie jest łatwe. Tymczasem młode sądeczanki pokazały, że można. Mecz rozpoczął się od celnej trójki Frojdenafl, chwilę później kolejne trafienie i było 6:0 dla UKS Żak. Gospodynie zdobyły pierwsze punkty dopiero po 3 minutach gry. Mocna obrona sądeczanek powodowała, że bydgoszczanki nie potrafiły grać skutecznie. Dopiero po 6 minutach meczu zespół XX LO zaczął odrabiać straty. Ostatecznie pierwsza kwartą zakończyła się zwycięstwem UKS Żak jednym punktem 16:15. Druga część meczu zaczęła się od celnej trójki Niedziółki i prowadzenia gospodyń 18:16, które zaczęły przeważać powiększając przewagę do 20:17. Sądeczanki po celnym rzucie Popiół zmniejszyły rozmiary porażki, a po jej drugim trafieniu UKS Żak przewodził 21:20. Zespół z Nowego Sącz złapał swój rytm i po 15 minutach meczu, czyli w połowie drugiej kwarty prowadził 26:20. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną przyjezdnych 35:28. Po zmianie stron sądeczanki zagrały znaczenie spokojnie kontrolując mecz i ostatecznie wygrywając spotkanie.